Misyonumuz & Vizyonumuz

18Ocak2023
pastelköy

Yolu Pastelköy’den geçen her çocuğun, büyüdüğünde anılarında pespembe, huzur dolu bir yer edinmek
Bunu, çocuklarımıza sevildiğini, takdir edildiğini, kabul gördüğünü, değerli olduğunu, yargılanmayıp anlaşıldığını hissettirerek DUYGUSAL DOYUMa ulaştırma yoluyla gerçekleştiriyoruz.

Çocuklarımızın tüm gelişim alanlarında SAHİP OLDUKLARI POTANSİYELİ EN ÜST DÜZEYe çıkarmak
2-6 yaş arası; çocuklarımızın gelişiminin, çevresel faktörlerden en çok etkilendiği dönemdir. Bu dönemin bizlere emanet olduğu bilinciyle onlara zengin fırsatlarla dolu bir dış dünya oluşturuyoruz. Çocuklarımızı tüm gelişim alanlarında iyi tanıyıp, her birini küçük adımlarla bulundukları düzeyin üzerine çıkarabiliyoruz.

İki dilli bir dünya insanı olma yolunda ilk adımlarını atmalarını sağlamak
Çocuklarımıza, okul öncesi dönemin duygusal özelliklerine en uygun olan “INSTANT TRANSLATE” yöntemiyle, onları yabancı dile maruz ya da mecbur bırakmadan İngilizce öğretiyoruz. Bu yöntemin uygulanması için özel bir kadroya ihtiyaç duyulduğundan Türkiye’de bu yöntemi uygulayabilen okulların sayısı ne yazık ki çok kısıtlıdır.

Çocuklarımıza sağlıklı, güvenli ve gelişim özelliklerine UYGUN BİR ORTAMDA BÜYÜME fırsatı sunmak
Çocuklarımızı doğal besinlerle mis gibi ev yapımı ürünlerle beslemek, sağlıklarını sağlık danışmanımız kurum doktorumuz vasıtasıyla takip etmek, hekimimizin koruyucu sağlık tavsiyelerine uymak, minderinden merdivenine kadar onlara zarar vermeyecek, çocuklara özel tasarlanmış bir binada büyütmek bu amaca ulaşmamızı sağlamaktadır.

Soran ve sorgulayan, araştıran, bulan, yardımlaşan, öğrenme yollarını bilen, bilişsel becerileri gelişmiş, ENTELEKTÜEL ÇOCUKLAR yetiştirmek
Tüm eğitim programımız onları düşünmeye teşvik etme üzerine kuruludur. Fırsatları biz sunarız ancak onlara balık vermez balık tutmayı öğretiriz. Öğrenmeyi öğrenmek, her olayın altında yatan sebepleri sorgulamak, alternatif çözümler üretmek zamanla Pastelköy çocuklarının kişiliği haline gelir ve bunu da ZENGİN İÇERİKLİ EĞİTİM PROGRAMImız vasıtasıyla başarabiliyoruz.NEDEN TUZ ODASI?
  • Hem kum alanı gibi bir duyu oyun alanımız olsun,
  • Hem de oynadığımız materyal kum gibi bakteri üretmesin,
  • Hatta bununla yetinmeyip var olan bakterileri yok eden bir doğal dezenfektan olsun,
  • Tüm bunların bizi götürdüğü adres tuz terapisi...
  • Bir çok Avrupa ülkesinde akciğer/astım hastalarının, sık solunum yolu enfeksiyonu geçirenlerin, maden ocağı gibi kapalı havasız ortamda çalışanların; tuz terapilerini yani tuz odası seanslarını devlet finanse etmektedir. Tuz terapisinin solunum yolu detoksu özelliği sayesinde salgın hastalıkları büyük ölçüde azalttığı belirtilmektedir. Çocuklarımızın haftada 2 kez 15’er dakikalık tuz odası seansları mevcuttur.
  • pastelköy