Akademi - Atölyeler - Yayınlar

18Ocak2023

PASTELKÖY sadece 6 yaşına kadar miniklere eğitim veren bir kreş/anaokulu değildir, bu minikleri eğitmeye aday tüm yetişkinlere eğitimler düzenleyen PASTELKÖY AKADEMİ’yi bünyesinde barındırır. Pastelköy uzmanları tarafından yazılmış okul öncesi eğitim kitapları ve hazırlanmış video içerikleri Türkiye’de birçok eğitimciye ışık tutmaktadır. Bu yönleriyle Pastelköy gerçek bir EĞİTİM KAMPÜSÜdür. Ayrıca farklı branşlardan uzmanların birbirinden verimli atölyeleri, anne bebek oyun grupları; ATÖLYE PASTELKÖY’de miniklerle buluşur.

PASTELKÖY AKADEMİ yetişkin eğitimlerimizden birkaçı;

Süper Dadı Atölyesi

6-30 ay arası çocuklara evde bakım hizmeti veren yetişkinlere yöneliktir.

Bebeğiniz evde O’nu çok seven bakıcı ya da büyükannesi ile büyüyor, yeterince kaliteli vakit geçiremediğini, en kıymetli zamanlarının verimsiz geçtiğini düşünüyorsunuz.

Bebeğinize doğru/profesyonel davranılmadığını, bebeğinizin istenmedik huylar edinebileceğini hissediyorsunuz!

Beklentinizin tam da bu olduğunu biliyoruz: Dadınıza/büyükannenize sihirli bir değnek değse ve bebeğiniz profesyonel bir bakımla ödüllendirilse...İşte bu beklentiye uygun hızlandırılmış bir kurs programı tasarladık. Bakım veren kişiyi bebeğe doğru davranma ve onunla kaliteli vakit geçirme konusunda donanımlı bir süper dadıya dönüştürüyoruz. Kursun bitiminde bebeğiniz evde doğru davranışlarla karşılaşacak, neşeli, dolu dolu, verimli vakit geçirecek, eğitimli bir oyun arkadaşına sahip olacak. Bebeğinizin yemesinden uykusuna kadar her alanda olumlu değişim gösterdiğine tanık olacaksınız. Unutmayın dadınızın müthiş mamalar yapması kadar müthiş oyunlar kurgulaması da bebeğinizin gelişimi için vazgeçilmezdir. Bilgi almak ve programı incelemek için whatsapp destek hattına yazınız.

İlk Ebeveyn Okulu

Bebeğinize eli değen herkesin profesyonel olması ne kadar önemli değil mi? Tabii ki siz anne babası da buna dahil. Nerede yanlış yapıyoruz, neden KRİZLER, HUZURSUZLUK, SES YÜKSELMESİ, VİCDAN AZAPLARI yerleşti hayatımıza? İşte bunları yaşıyorsanız, ya da en güzeli yaşamadan önlem almak istiyorsanız “İlk ebeveyn okulu” sizler için tasarlandı. Bu program 0-6 yaş arası çocuğa sahip olan ebeveyn ya da çocuk bekleyen aday ebeveynlerin; daha kolay, MUTLU, KRİZDEN UZAK BİR “ÇOCUK BÜYÜTME” DENEYİMİ yaşamaları için, onlara uygulamalı taktikler veren ve koçluk eden bir çalıştay programıdır. Minicik bir dokunuş hayatınızı nasıl değiştirecek birlikte görelim! Bilgi almak ve programı incelemek için whatsapp destek hattına yazınız.

UET Öğretmen Akademisi

Uygulamadaki Eksikleri Tamamlama Çalıştayında Staj dışında öğretmenlik deneyimi olmayan ya da var olan deneyimini iyileştirme çabası olan eğitimciler ya da eğitimci adayları; kritik bilgilerle, işe yarar ipuçlarıyla, bu mesleği uzmanlarından, mutfağında, hem teorik hem uygulamalı öğrenirler. Bu kapsamlı çalıştay programından sonra, çalışacakları kuruma güçlü bir aday olarak bir adım önde başvuru yapmaları sağlanır.

Programa katılmak için önkoşul: Okul öncesi kurumlarda öğretmenlik ya da usta öğreticilik yapmaya olanak tanıyan bölümlerden mezun olmak

Bu çalıştay programına yönelik bilgi almak için Whatsapp iletişim hattına yazabilirsiniz.

Güncel eğitimlerimizi Instagram’dan takip edebilirsiniz.

ATÖLYE PASTELKÖY

Kreş-anaokulu grubuna devam eden çocuklarımız dışında da öğrencilerimiz var bizim. Kimi ebeveynli kimi ebeveynsiz katılımı olan atölyelerimizden bazıları şunlardır;

 • Anne-bebek oyun grupları
 • Online kreş
 • P4C düşünme atölyesi (48-72 ay)
 • Sanat atölyeleri
 • İngilizce drama atölyeleri
 • Orff atölyeleri
 • Family Club
 • Güncel atölyelerimizi Instagramdan takip edebilirsiniz.


  NEDEN TUZ ODASI?
 • Hem kum alanı gibi bir duyu oyun alanımız olsun,
 • Hem de oynadığımız materyal kum gibi bakteri üretmesin,
 • Hatta bununla yetinmeyip var olan bakterileri yok eden bir doğal dezenfektan olsun,
 • Tüm bunların bizi götürdüğü adres tuz terapisi...
 • Bir çok Avrupa ülkesinde akciğer/astım hastalarının, sık solunum yolu enfeksiyonu geçirenlerin, maden ocağı gibi kapalı havasız ortamda çalışanların; tuz terapilerini yani tuz odası seanslarını devlet finanse etmektedir. Tuz terapisinin solunum yolu detoksu özelliği sayesinde salgın hastalıkları büyük ölçüde azalttığı belirtilmektedir. Çocuklarımızın haftada 2 kez 15’er dakikalık tuz odası seansları mevcuttur.
 • pastelköy