Farkımız

18Ocak2023

Kreş ve anaokulları, çocukların çevresel faktörlerden en çok etkilendiği 0-6 yaş arasında onların karşılaşacağı neredeyse tüm fırsatların belirleyicisi olan KİLİT kurumlardır. Bu sebeple, bu kurumlar çocuğunuzun KİŞİLİK ve ZEKA gibi özelliklerinin önemli belirleyicileridir ve kreş/anaokulu seçimi şansa bırakılamaz. Pastelköy GERÇEK ve İDEALİST eğitimciler tarafından kurulmuş, emanetinin değerini bilen, öğrencilerine bir çocuğun karşılaşabileceği en iyi imkanları sunan, sevgi dolu bir kurumdur.

Okulumuz eğitime gönül veren GERÇEK eğitimciler; “idealist bir akademisyen ile donanımlı bir çocuk gelişimi uzmanı” tarafından kurulmuştur ve yönetilmektedir.

Okulumuzun her santimetrekaresi çocukların hayatına yeni bir fırsat katabilmek için özenle dizayn edilmiştir. Okulumuzda her bölüm ayrı bir amaca hizmet ederek çok yönlü gelişim desteklenir.

Çocuklar çeşitlilik ister, TEKDÜZE sınıflar, her gün aynı materyaller onların gelişimi ve hayalleri için sınır oluşturur. Biz çocuklarımızla gün içinde atölye atölye, salon salon gezmeye bayılırız. SENE SONU GELDİĞİNDE HALA BİR ÇEKMECEDE HENÜZ KEŞFEDİLMEMİŞ BİR MATERYALLE KARŞILAŞMALARINI SAĞLAYACAK KADAR ZENGİN FIRSATLAR SUNARIZ. Onların hızına yetişebilmek için, materyallerimizi ve ortamlarımızı düzenli günceller ve geliştiririz.

Pastelköy şehrin ortasında çocuklara doğal yaşam sunan bir çocuk köyüdür.

Pastelköyde çocuklar standart oyuncaklarla yetinmez, Reggio Emilia yaklaşımı gereği her materyal onlar için bir oyun ve eğitim aracıdır.

Pastelköy’de Türkiye’de nadir uygulanabilen (yetişmiş personel azlığı sebebiyle) en profesyonel yabancı dil eğitim metodu “instant translate” izlenir ve bu metod çocukların zihni kadar kalbini de koruma altına alan bir metoddur.

Çocuklarımız; özgüvenli, kendini ve çevresini seven, beceri sahibi, zihinsel gelişimi genetik getirilerinin sınırlarını zorlayacak en üst seviyede, insan ilişkilerinde başarılı, problem çözebilen, bol bol oyun oynayan, mutlu çocuklardır.

KADROMUZ; yöneticisinden çalışanına kadar en iddialı olduğumuz özelliğimizdir. Öğretmenlerimiz, Ankara’nın en iyi referansına sahip, nitelikli deneyimleri olan, sevgi dolu, sabırlı, pozitif bireylerden oluşur. Öğretmenlerimiz hangi okuldan mezun olmuş ya da hangi kurumda çalışmış olursa olsun, okulumuzda öğretmenlik yapmadan önce PASTELKÖY AKADEMİ’nin öğretmen akademisine ait tüm kurlarını tamamlamaları gerekir. Bu özel kadrodaki tüm bireylerin çalışma koşullarını en iyi düzeyde tutmak kurumumuz için vazgeçilmezdir.

PASTELKÖY, VELİLERİNE HER GÜN, ÖĞRENCİLERİNE İSE
20 SENE SONRA “İYİ Kİ” DEDİRTMEYİ AMAÇLAMIŞ BİR KURUMDUR.

NEDEN TUZ ODASI?
  • Hem kum alanı gibi bir duyu oyun alanımız olsun,
  • Hem de oynadığımız materyal kum gibi bakteri üretmesin,
  • Hatta bununla yetinmeyip var olan bakterileri yok eden bir doğal dezenfektan olsun,
  • Tüm bunların bizi götürdüğü adres tuz terapisi...
  • Bir çok Avrupa ülkesinde akciğer/astım hastalarının, sık solunum yolu enfeksiyonu geçirenlerin, maden ocağı gibi kapalı havasız ortamda çalışanların; tuz terapilerini yani tuz odası seanslarını devlet finanse etmektedir. Tuz terapisinin solunum yolu detoksu özelliği sayesinde salgın hastalıkları büyük ölçüde azalttığı belirtilmektedir. Çocuklarımızın haftada 2 kez 15’er dakikalık tuz odası seansları mevcuttur.
  • pastelköy